گسترش محبوبیت پیامک در میان کاربران سالمند

 

بر اساس یافته‌های بررسی جدیدی که نشان داد 60 درصد از افراد بالای 45 سال به‌جای مکالمه به ارسال پیام می‌پردازند، استفاده از پیام کوتاه در میان سالمندان همانند نوجوانان گسترش یافته است.

به گزارش ایسنا، طبق این بررسی که توسط فراهم‌کننده راهکارهای ارسال پیام Tekelec انجام گرفته، پیام‌نویسی در میان افراد سالمندتر بیش‌تر رایج شده و 44 درصد از افراد 35 تا 44 سال و 14 درصد افراد بالای 45 سال بیش از 30 پیام کوتاه در هفته ارسال می‌کنند.

با این همه پیام‌نویسی همچنان در میان گروه سنی 25 تا 34 سال محبوب مانده و 40 درصد از افراد متعلق به این گروه سنی بیش‌تر احتمال دارد از تلفن همراهشان به‌جای انجام مکالمه، برای ارسال و دریافت پیام استفاده کنند.

همچنین بر اساس این بررسی، پیام‌نویسی در میان زنان محبوب‌تر از مردان بوده و در مقایسه با 30 درصد از مردان، بیش از 40 درصد زنان، خود را ارسال‌کننده پیام توصیف کرده‌اند که تا اندازه‌ای در محبوبیت رای‌گیری تلویزیونی از طریق پیام کوتاه برای برنامه‌های معروف سهم دارد.

همچنین از 487 پاسخ‌دهنده، 80 درصد اظهار کرده‌اند نسبت به ایمیل یا پیام صوتی، پاسخ سریع‌تری را با پیام کوتاه دریافت

می‌کنند. با این همه، پیام‌های ایمیل با 33 درصد به‌عنوان ابزار ارتباطی مورد ترجیح تمامی سنین تنها یک درصد از پیام کوتاه جلوتر بوده‌اند.

 
اشتراک
 
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق بـه سامانه پیامک آنیکال می باشد.
  
web hit counter